کرم پودر ؛ راهنمای خرید اینترنتی و نکاتی برای خرید کرم پودرِ مناسب

خیلی از خانمها به خصوص کسانی که پوست چرب دارند از دوام کم کرم پودر روی صورت شان گله میکنند . بعضیها به اشتباه کرم پودر خود را چند درجه روشن تر یا تیره تر از رنگ پوست شان انتخاب میکنند . هرچه کرم پودر کمتر و نازکتر زده شود پوستتان طبیعی تر خواهد بود. زدن کرم پودر روشن تر از پوست چهره را پیر تر و رنگ آن را مایل به خاکستری و کرم پودر تیره تر از پوست چهره را کدر نشان می دهد . تعیین نوع پوست ، مهم ترین گام برای کمک به شما در انتخاب کرم پودر می باشد که میخرید .

این نوع کرم پودر، در واقع، ترکیبی از پودر و کرم مرطوب کننده و مناسب پوستهای مختلط و چرب است. پوست مختلط (ترکیبی) : اگر بخشی از پوست تان چرب و بخشی دیگر خشک است باید بدانید که پوست شما از نوع مختلط (ترکیبی) بوده و متاسفانه با گرفتاریهای هر دو نوع پوست مواجه هستید . مقداری از کرم پودر مایع را به صورت نقطهای روی صورت بگذارید و با پد یا انگشت به همه جای صورت پخش کنید .

قبل از کرم پودر زدن از پرایمر استفاده کنید.کرم مناسب با نوع پوستتان را انتخاب کنید. این کرمها معمولا برای پوست های نرمال و خشک مناسب هستند و افرادی که پوست چرب دارند باید از نوع Oil Free آن استفاده کنند. افرادی که پوست چرب دارند باید از محصولات فاقد چربی استفاده نمایند، تا حالت مات به پوست آنها بدهد و از چرب شدن پوست در طول روز جلوگیری گردد. کرم پودر از جمله محصولات آرایشی است که تاثیر قابل توجهی در زیبایی چهره دارد و اگر رنگ و بافت آن به درستی انتخاب شود، میتواند نقصهای صورت را بپوشاند و چهره را زیباتر کند اما انتخاب نادرست میتواند حالت ماسیدگی روی صورت ایجاد و چهره را از حالت طبیعی خارج کند.

جهت انتخاب کرم پودر مناسب ، ابتدا باید نیاز ها و ضرورت های پوست تان را بدانید . همچنین از محصولات حاوی پارافین و روغن های نفتی مانند گلیسرین، وازلین و پودر تالک دوری کنید . کرم پودر یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین محصولات آرایشی است که استفاده از آن به افزایش جذابیت چهره و محو ساختن عیوب و نواقص پوستی کمک می کند. یکی از رایجترین اشتباهات خانم ها برای انتخاب رنگ کرم پودر ، تست کردن آن روی پشت دست است در صورتی که اختلاف درجه زیادی بین رنگ پوست صورت با دست وجود دارد . کرم پودر صورت، یکی از مهمترین محصولات آرایشی است که نقش مهمی در داشتن چهرهای رویایی و بی عیب و نقص بازی میکند و در صورت اشتباه در انتخاب نوع آن، میتواند نتیجهای عکس به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید