توپاک را می آورد

معنی خالکوبی روی گلوی یاس به گفته خودش: یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس عکس خالکوبی روی گردن یاس این نمادی از مرزی شخصی است؛ مرز ِصدای درونی و صداهای بیرون. خط قرمز هر شخصی، و نماد آن، الگو و خالکوبی است که مشخصا، متعلق او است و کپی کردن آن نشانه یعنی: به مرز و جغرافیای دیگری وارد شدن، به آن تعرض کردن و فردیت خود را در آن گم کردن. خیلی ها می گویند من نذر می کنم اگر این اتفاق بیفتد فلان کار را انجام دهم اما من نذر نمی کنم و فقط به وظیفه خودم عمل می کنم.

بعد از لزلزله بم در ایران ، یاس ازشمار گشته شدگان ( نزدیک به 50 هزار نفر ) در آن مصیبت به شدت ناراحت شده بود ، این زمانی بود که او اولین آهنگش را به نام “بم” نوشت . بچه پایین هستم ولی زیاد خونه به دوشی کردیم از ناصر خسرو به اکباتان و شمشیری و… یاس در آهنگ ” هویت من” از غرورش نسبت به میراث و تاریخ ایران می خواند و به فیلم جنجال برانگیز ” 300 ” اشاره می کند ، آن آهنگ به نوعی از سرود ملی برای نسل های جوان تبدیل شد ، به خصوص یهودیان ایرانی که مشتاق برای ارتباط با فرهنگ و تاریخ غنی خود هستند .

از لقب های یاس می توان به برکت رپ فارس و سلطان رپ فارسی اشاره کرد. تا دیپلم بیشتر تحصیل نکرد اما از 16 سالگی با موسیقی رپ آشنا شد و حالا بعنوان سلطان رپ ایران در سبک اجتماعی منحصربفردش شناخته می شود. او را می توان از برجسته ترین چهره های موسیقی رپ فارسی دانست. زمانی که پدرش فوت می کند یاس شروع به نوشتن تکست های رپ می کند.

علاقه اش به موسیقی در 16 سالگی و زمانی که پدرش در یکی از سفرهای تجاری بعنوان سوغاتی آلبوم توپاک رپر معروف آمریکایی را برایش آورد شروع می شود. بهترین و پرافتخارترین لحظه ی زندگی او زمانی بود که توانست خواهرانش را ( که همگی دانش آموزان ممتازی هستند ) در کالج ثبت نام کند . پس از انتشار فیلم رسوایی جنسی یکی از بازیگران معروف ایرانی در سال 1385، یاس ترانه سی دی را بشکن به همراه آمین خواند که در مورد زهرا امیرابراهیمی بود.

دیدگاهتان را بنویسید