توپاک را می آورد

پس الان از کجا پول در میآوری؟ از رپ درآمد خاصی رو نداشتم، البته متاسفم که این حرف رو میزنم اما رپ، هیپ هاپ یعنی رسیدن به آرزوها، رسیدن به پول ولی متاسفانه ما نتونستیم. به راستی در اندک زمانی یاس از کسی که در مقابل گروه های کوچک می خواند تا امروز که او یکی از محبوب ترین رپرهای ایرانی است . امروزه آهنگ های او توسط میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از طریق وبسایت های متفاوت و صدها وبلاگ فارسی شنیده و دانلود می شوند. یاس بعد از نوشتن ترانه ها با همکاری یکی از دوستانش به نام ” میتا ملکی” نخستین آهنگ خود را در سال ۱۳۸۲ به نام ” بم” برا حمایت از مردم زلزله زده بم روانه بازار کرد.

او دریافت که در مسیر موسیقی رپ این توانایی را دارد تا با مردم به وسیله ی گفتن تمام داستان ها ارتباط برقرار کند . خواننده رپ بارها تلاش کرد تا مجوزی برای کارها و آلبوم هایش بگیرد اما او از مقامات اداری بعد از تلاش زیاد در سالیان زیادی پاسخ نشنید . این سبکی که من انتخاب کردم یک چیزی است که حرف برای گفتن دارد ولی با حرفت موافقم انتخاب این سبک موسیقی برای من از لحاظ اقتصادی هیچ منطقی نداشت اما برای من یک نوع عشق محسوب میشود و به آن علاقه دارم و همین عشق و علاقه باعثشد بخوانم و بنویسم.

دوست نداری یک روز در ایران کنسرت داشته باشی؟ این ترانه در همان روز های اول که در اینترنت منتشر شد بیش از یک میلیون بار دانلود شد. » بود و اینکه یک رپخوان توانست مجوز بگیرد کار بزرگی بود. واقعا نمیدانم. کار نشد ندارد، شاید بشه، آره! یاس در سن 18 سالگی مجبور شد رویای رفتن به کالج را کنار بگذارد ، شروع به کار کند و آخرین بازمانده های خانواده اش ( مادرش ، برادر کوچکتر و خواهرانش ) را ساپورت کند .

چیزی که او گمان می برد بیانشان به وسیله دیگر سبک های موسیقی که فقط شامل چند وزن و قافیه بودند امکان پذیر نیست. از دیدگاه بزرگترهای جامعه و از دید مسوولین این کلمه یک نماد تهاجم فرهنگی است، ما میتوانیم یک اسم دیگر روی آن بگذاریم، مثل کلام محور… در سال 2006 یاس آهنگی نوشت به نام ” سی دی رو بشکن ” که درباره یک هنرپیشه زن خوشنام ایرانی نوشته شده بود . آن آهنگ باعث بوجود آمدن خشمی در میان جوانان ایرانی شد و هزاران نفر نوشتند و اعتراف کردند که آن سی دی را شکسته اند.

دیدگاهتان را بنویسید