توپاک را می آورد

دوران کودکی را در خیابان ناصر خسرو گذراند، وی در سن ۱۶ سالگی از طریق سی دیهایی که پدرش پس از بازگشت از سفرهای کاری که از آلمان میآورد به رپ علاقهمند شد اولین رپری که یاسر با او آشنا شد و تحت تاثیر موزیک کلامش قرار گرفت توپاک بود. این زمانی بود که شروع به نوشتن شعرهایی کرد که خیلی زود به متن موزیک های او تبدیل شدند . در همین دوره بود که او شروع به نوشتن شعر کرد و بعد به همراه دوستان دوران دبیرستانش این ترانه ها را تبدیل به موسیقی کرد. مرگ پدر برای یاس مشکلات فراوان اقتصادی را به بار آورد، مسئولیت خانواده از یک طرف و بدهیهایی که پدرش بهجایی گذاشته بود یک طرف که باعث شد یاسر در سن ۱۸ سالگی مجبور شود دانشگاه را ترک نماید و شروع بهکار کند تا بتواند از خانواده حمایت کند و از پس پرداخت بدهیهای پدرش در بیاد ولی در اوقات فراغتش به نوشتن شعر و ترانه میپرداخت که بعدها همین اشعار را به موسیقی تبدیل کرد.

یاسر بختیاری در 30 خرداد 1361 در تهران متولد شد او در سن 16 سالگی ابتدا با گوش دادن به موسیقی رپ کار خود را آغاز کرد و این زمانی بود که پدرش از سفرهای تجاری اش از آلمان برگشت و برای او آخرین سی دی توپاک و سایر موسیقی های هیپ هاپ را آورد . یاس در سن 18 سالگی مجبور شد رویای رفتن به کالج را کنار بگذارد ، شروع به کار کند و آخرین بازمانده های خانواده اش ( مادرش ، برادر کوچکتر و خواهرانش ) را ساپورت کند . پس از حادثه مرگبار بم یاسر تحت تاثیر این فاجعه شعری نوشت و آن را به صورت رپ اجرا کرد این آهنگ نقطه شروع هنری کار وی بود، او اکنون به قدرت و پتانسیل درونی خود برای ایجاد ارتباط با هموطنانش پی برده است و میخواهد صدایش را به عموم برساند و در همان دوران برای کسب مجوز راه رو های وزارت فرهنگ ارشاد را بار ها طی میکند، اما هر بار با شکست متوجه میشود تا بالاخره سماجت نیت او بالاخره به ثمره میرسد و موفق به دریافت مجوز تعریف شده و استثنایی برای انتشار تعدادی از کارهایش میشود.

در سال ۲۰۰۶ یاس آهنگ “سی دی رو بشکن” را نوشت و این درباره یک هنرپیشهی زن ایرانی بهنام “زهرا امیر ابراهیمی” بود که قربانی لو رفتن فیلم شخصی خود شده بود. پس از زلزله بم در ایران ، یاس از جان باختن بسیاری از مردم ایران ( تقریباً 50 هزار نفر ) در این حادثه ، به شدت ناراحت شد و او آهنگ ” بم ” را برای اولین بار نوشت و این آغاز حرفه خوانندگی او بود. همچنین یاس جهت شرکت در کنفرانس جامعهی آسیا در منهتن دعوت شد و چند ترانه را در این کنفرانس اجرا کرد.

همچنین از یاس جهت شرکت در کنفرانسی تحت عنوان «جامعه آسیا» دعوت شد و وی چند ترانه را در این کنفرانس که در منهتن در جریان بود، اجرا نمود. یاس در رویاهای خود، خواندن رپ فارسی را مرور میکرد. برای خواندن بیشتر بیوگرافی به ادامه مطلب مراجعه کنید . موسیقی او ، استاندارد جدیدی برای رپ ایران به وجود آورد .و الهام بخش افراد بسیاری شده و رپرهای فارسی را به سوی خود می آورد تا از سبکش با خواندن آهنگ های معنی دار و مثبت پیروی کنند . فهمید که از طریق موسیقی ، قادر است به مردم الهام ببخشد و الهام بخش میلیون ها جوان ایرانی باشد ، سپس او تصمیم گرفت تا آهنگ های خود را برای دولت مطرح کند و مجوز ارائه یک آلبوم را بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید