توپاک را می آورد

همزمانی این همکاری با تور کنسرت های تک ناین، آهنگ صدای اتحاد و ساخت ویدئو ماه ها طول می کشید و یاس در طی این مدت در آن کشور اقامت کرد و فعالیت خود را در آنجا ادامه داد. او با سایر موسیقیدانان همکاری دارد و قصد او معرفی رپ فارسی به جهان است.

یاس علاوه بر مصاحبه با تعداد زیادی مجلهٔ داخلی، با شبکه CNN آمریکا و همچنین با اردشیر احمدی در قالب مستندی به نام از زیر زمین تا بام تهران نیز مصاحبه کردهاست. تا زمانی که با تلاش های او ، برای 6 آهنگ از 10 آهنگ او ، مجوز صادر شد. یاس از اولین خوانندههای رپ فارسی و نخستین خوانندهٔ رپ فارسی است که در ایران برای پخش موسیقی خود مجوز گرفت. به بهانه پخش سریال دودکش 2، در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک مروری کوتاه بر بیوگرافی یاس نوروزی خواهیم داشت.

به هرحال من از سن ۱۴ سالگی به موسیقی رپ علاقه پیدا کردم و انتخاب اولم برای موسیقی گوش دادن، رپ بود. به هرحال از سال ۸۰ موسیقی را به صورت جدی و حرفهای آغاز کردم که در نهایت منجر شد به سبکی به نام رپ و الان هم بیش از ده سال است که با اسم هنری «یاس» به فعالیتم ادامه میدهم. یاسر بختیاری ملقب به یاس خواننده خوش صدا و با استعداد رپ فارسی ایرانی می باشد. او در این سریال ایفاگر نقش پریا دختر خانواده مشتاق بود که به خوبی توانست استعداد بازیگری خود را به عوامل سازنده فیلم و سریال ها نشان دهد.

پدرش بدهی هایی به جا گذاشته بود و خانواده یاس با مشکلات اقتصادی روبرو شدند و در نتیجه او مجبور شد که تحصیلات دانشگاهی را ترک کند. با بدهی هایی که پدرش برجا گذاشته بود به سختی قادر بود که از عهده خانواده و مخارج زندگی بر آید. او دریافت که در مسیر موسیقی رپ این توانایی را دارد تا با مردم به وسیله ی گفتن تمام داستان ها ارتباط برقرار کند . در آواز های یاس ، افرادی مورد انتقاد قرار گرفتند که در پخش کردن رسوایی مردم دخیل بودند و از آنها خواست تا این کار شرم آور را متوقف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید