توپاک را می آورد

سریال دودکش به کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه کنندگی زینب تقوایی، یکی از سریال های پر مخاطب تلویزیون در سال های اخیر است که سری دوم آن نیز در ادامه فصل اول آن تولید شد. یاس نوروزی با سریال دودکش و پادری به شهرت رسید و همکای او در سریال دودکش 2 نیز ادامه داشت. تا زمانی که با تلاش های او ، برای 6 آهنگ از 10 آهنگ او ، مجوز صادر شد. یاس تلاش زیادی کرد و بارها و بارها سبک آهنگ های او را ( رپ ) مورد استهزاء قرار دادند تا جایی که می گفتند شبیه خواندن روزنامه است.

رسوایی کار این قربانی تا جایی پیش رفت که او کار خود را از دست داد . او یکی از برجسته ترین چهره های موسیقی رپ فارسی است و مضمون بیشتر ترانه های یاس انتقاد و یا اعتراض به مشکلات و بحران های اجتماعی مانند افسردگی، فقر، اعتیاد، بی کاری، جنگ، روسپی گری، خودکشی، طلاق و … او به عنوان نماینده ای از خوانندگان رپ فارسی در فیلم مستند «Rock On» حاضر شد. نمی رم، یعنی ترجیح می دم که دیگه دنبالش نباشم بخاطر اینکه حس میکنم اون نتیجه ای که واقعا من می تونم بگیرم رو توی این سیستم زیر زمینی می تونم دریافت کنم نه سیستم مجاز.

پدرش بدهی هایی به جا گذاشته بود و خانواده یاس با مشکلات اقتصادی روبرو شدند و در نتیجه او مجبور شد که تحصیلات دانشگاهی را ترک کند. یاس نوروزی در سن 6 سالگی با معرفی یکی از دوستان مادرش که دستیار کارگردان بود وارد عرصه بازیگری شد. با بدهی هایی که پدرش برجا گذاشته بود به سختی قادر بود که از عهده خانواده و مخارج زندگی بر آید. یاس در اوایل دهه 80 با همراهی دوست دوران دبیرستانی اش میتا ملکی «آهنگساز» اهنگ بم را در حمایت از مردم زمين لرزه زده بم درسال 1383 را منتشر کرد، اما شهرت وی بیشتر به کلیپ سی دی را بشکن در حمایت از فیلم لو رفته از زهرا ابراهیمی درسال 1385 بود.

یاس در سن 18 سالگی مجبور شد تمام آرزو های دانشگاه خود را کنار بگذارد و دانشگاه را ترک کند و شروع به کار نمود تا از کل خانواده حمایت نماید . او تشخیص داد که از طریق موسیقی رپ می تواند به مردم نزدیک شود و می تواند به سادگی و ساده تر از تمام فرم های موسیقی که فقط شامل چند دسته خواننده و شعر است تمام منظور خود را بیان کند.

دیدگاهتان را بنویسید