بیوگرافی یاس (یاسر بختیاری )

دیپلمه است، به دلیل مشکلات خانوادگی نتوانست وارد تحصیلات مقطع دانشگاهی شود، او بعد ها به پادشاه رپ در ایران مشهور است، 3 خواهر و یک برادر کوچک تر از خود دارد. در سال 2006 ، یاس آهنگ ” سی دی رو بشکن ” را نوشت و این درباره یک هنرپیشه ی زن ایرانی بود که قربانی لو رفتن فیلم شخصی خود شده بود . پس انتشار فیلم جنجالی ۳۰۰ که مورد خشم بسیاری از ایرانیها قرار گرفت یاس با ارائه آهنگی تحت عنوان “هویت من” اعتراض همنسلاش به این فیلم ضد ایرانی را اذعان داشت.

در آواز های یاس ، افرادی مورد انتقاد قرار گرفتند که در پخش کردن فیلم خصوصی این بازیگر دخیل بودند و از آنها خواست تا این کار شرم آور را متوقف کنند . او در سخنانش خاطرنشان کرد که رپفارسی نه تنها معضل اجتماعی نیست بلکه میتوان به عنوان سبک مفید موسیقی برای اطلاع جامعه مورد استفاده قرار بگیره. یاس هیچ موقع فحاشی نمیکند در مورد روابط جنسی، خشونت هم نمیخواند آهنگایش معمولا با بیان یک معضل اجتماعی شروع میشود و اون معضل رو به چالش میکشد، اما نکته قابل توجه اینه که یاس همیشه مردم رو امیدوار نگه میداره و قول فردای بهتری به آنها میدهد.

این خواننده در سال ۱۳۸۵ آهنگ ” یادت نره” را با همکاری مجید غفوری، روانه بازار کرد. او با سایر موسیقیدانان همکاری دارد و قصد او معرفی رپ فارسی به جهان است . او تشخیص داد که از طریق موسیقی رپ می تواند به مردم نزدیک شود و می تواند به سادگی و ساده تر از تمام فرم های موسیقی که فقط شامل چند دسته خواننده و شعر است تمام منظور خود را بیان کند .

در آواز های یاس ، افرادی مورد انتقاد قرار گرفتند که در پخش کردن رسوایی مردم دخیل بودند و از آنها خواست تا این کار شرم آور را متوقف کنند . او تلاش زیادی کرد و بارها و بارها موسیقی رپ وی مورد استهزاء قرار دادند تا جایی که می گفتند «شبیه خواندن روزنامه است» . در آهنگهای یاس، افرادی مورد انتقاد قرار گرفتند که در پخش کردن رسوایی مردم دخیل بودند و از آنها خواست تا این کار شرم آور را متوقف کنند. به با دیدن آهن و سایر موسیقی های هیپ هاپ به این رشته و نسبت علاقهمند شده و آن را از اوایل نوجوانی دنبال کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید