بیوگرافی یاس (یاسر بختیاری )

و جرقه آن توسط پدرش که پدرش در یکی از سفرهای تجاری بعنوان سوغاتی آلبوم توپاک رپر معروف آمریکایی را برایش آورد زده شد. علاقه اش به موسیقی در 16 سالگی و زمانی که پدرش در یکی از سفرهای تجاری بعنوان سوغاتی آلبوم توپاک رپر معروف آمریکایی را برایش آورد شروع می شود. زمانی که پدرش فوت می کند یاس شروع به نوشتن تکست های رپ می کند. به راستی در اندک زمانی یاس از کسی که در مقابل گروه های کوچک می خواند تا امروز که او یکی از محبوب ترین رپرهای ایرانی است . پس از چند کار مشترک او به آمریکا رفت و در شهرهای بزرگ لاس وگاس، واشینگتن، شیکاگو، نیویروک و …

یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس یاسر بختیاری از خوانندگان موسیقی رپ فارسی است وی طول روز را در شرکت عمویش مشغول به کار بود و پس از تعطیل شدن کار شرکت با پیکانی که داشت تا ساعت 11 شب مشغول مسافرکشی می شد و پس از آن او خانه دوستش میتا ملکی می رفت و تا مشغول کار روی موسیقی می شدند و خواب برای آن ها معنایی نداشت. نام کامل او یاسر بختیاری است.

دیپلمه است، به دلیل مشکلات خانوادگی نتوانست وارد تحصیلات مقطع دانشگاهی شود، او بعد ها به پادشاه رپ در ایران مشهور است، 3 خواهر و یک برادر کوچک تر از خود دارد. بیوگرافی یاس (یاسر بختیاری) با نام مستعار یاس در 30 خرداد 1361 در تهران متولد شد. یاسر بختیاری در یک خانواده هفت نفره در شهرستان تالش ، گیلان بدنیا آمد. تا دیپلم بیشتر تحصیل نکرد اما از 16 سالگی با موسیقی رپ آشنا شد و حالا بعنوان سلطان رپ ایران در سبک اجتماعی منحصربفردش شناخته می شود. 3 خواهر و یک برادر کوچکتر از خود دارد اما فوت پدر تاجرش در 18 سالگی با انبوهی از بدهکاری باعث شد قید دانشگاه را بزند و در شرکت عمویش مشغول به کار شود.

اما آهنگی که باعث معروف شدن او شد در سال 1385 “سی دی رو بشکن” بود. او همچنین اجراهایی در دبی و لندن داشتهاست. که در حمایت از فیلم خصوصی لو رفته از زهرا ابراهیمی (بازیگر) شروع شد که تاثیر زیادی رو مردم گذاشت. منع از تیتراژ : در چند سال اخیر صدای او ابتدا از تیتراژ فیلم بارکد در سال 95 و سپس در سال 97 از تیتراژ سریال شبکه خانگی رقص روی شیشه با وجود تایید اولیه در نهایت حذف شد.

دیدگاهتان را بنویسید