بیوگرافی یاس (یاسر بختیاری) و همسرش + عکس همسر – شبونه ⭐️

برای همه کسانی که در ایران کار می کنند احترام قائلم و هنرشان را تحسین می کنم. یاس از اولین خوانندههای رپ فارسی و نخستین خوانندهٔ رپ فارسی است که در ایران برای پخش موسیقی خود مجوز گرفت. ولی کلا دوست دارم رپ فارسی را به دنیا بشناسانم و به همه بفهمانم که کلمه ریتم نیست و محتواست و بیشتر از اینکه به ریتم حساسیت نشان بدهی در پی محتوا باشی.

امروزه آهنگ های او توسط میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از طریق وبسایت های متفاوت و صدها وبلاگ فارسی شنیده و دانلود می شوند. این عهدی است که در روزهای سختی که داشتم با خودم بستم تا اگر روزی شرایطش را داشتم به دیگران کمک کنم. خیلی ها می گویند من نذر می کنم اگر این اتفاق بیفتد فلان کار را انجام دهم اما من نذر نمی کنم و فقط به وظیفه خودم عمل می کنم.

دیگر به مجوز فکر نمی کنم چون سانسور حرف هایم برایم قابل قبول نیست برای یک رپر سانسور حرف هایش بدتر از هر چیز است. اون تو زیر زمین می خونه چون که مجار نیست… یاس علاوه بر مصاحبه با تعداد زیادی مجله داخلی، با شبکه CNN آمریکا و همچنین با اردشیر احمدی در قالب مستندی به نام از زیر زمین تا بام تهران نیز مصاحبه کردهاست. با این حال من همیشه در موسیقی هایم چارچوب ها را رعایت می کنم. او قصد داشت از طریق موسیقی به مردم الهام ببخشد و الهام بخش میلیونها جوان ایرانی باشد. یاس در اوایل دهه 80 با همراهی دوست دوران دبیرستانی اش میتا ملکی «آهنگساز» اهنگ بم را در حمایت از مردم زمين لرزه زده بم درسال 1383 را منتشر کرد، اما شهرت وی بیشتر به کلیپ سی دی را بشکن در حمایت از فیلم لو رفته از زهرا ابراهیمی درسال 1385 بود.

اما شهرت او در سال 1385 با ویدیو موزیک “سی دی رو بشکن” در حمایت از فیلم خصوصی لو رفته از زهرا ابراهیمی (بازیگر) شروع شد که تاثیر زیادی رو مردم گذاشت. بعد از نوشتن ترانه ها با همکاری دوست دبیرستانی اش میتا ملکی (آهنگساز) اولین آهنگ خود را در سال 1382 برای حمایت از مردم زلزله زده بم منتشر کرد. مردم همه با سیلی صورتشان را سرخ نگه می دارند، اما من رک و پوست کنده از دردهایم صحبت کردم تا شاید تجربیات من به نجات یک انسان دیگر کمک کند. » بود و اینکه یک رپخوان توانست مجوز بگیرد کار بزرگی بود.

دیدگاهتان را بنویسید