بیوگرافی یاس (یاسر بختیاری) + بهترین تکست های یاس

وی طول روز را در شرکت عمویش مشغول به کار بود و پس از تعطیل شدن کار شرکت با پیکانی که داشت تا ساعت 11 شب مشغول مسافرکشی می شد و پس از آن او خانه دوستش میتا ملکی می رفت و تا مشغول کار روی موسیقی می شدند و خواب برای آن ها معنایی نداشت. از ساعت 6 هم با پیکانی که داشتیم تا ساعت 11 شب مسافرکشی می کردم بعد از این که خودرو را جلوی خانه پارک می کردم، به خانه یکی از دوستانم «میتا ملکی» که هنوز هم که هنوز است خودم رابه او مدیون می دانم می رفتم و با هم موسیقی کار می کردیم من شش سال به این شکل زندگی کردم، شش سال خواب برایم معنا نداشت و فقط به هدفم می اندیشیدم.

یاس یکی از خوانندگان محبوب سبک رپ است که به دلیل ترانه های اجتماعی که خوانده است بسیار محبوب شده است. من مخالفتی با اون سبک ندارم. آره، بنظر من یاسر واسه اون سبکی که ما داریم خیلی جالب نیست. به نظرت تاثیر موسیقی رپ که در حیطه اون کار می کنی چه تاثیراتی روی جامعه ای مثل ایران دارد؟ یاس وقتی که 16 ساله بود با گوش دادن به موسیقی رپ به این سبک هنری علاقه مند شد و این زمانی بود که پدرش از سفرهای تجاری اش به کشور آلمان برگشت و برای او آخرین سی دی توپاک را آورد.

یاس در سال 82 در آخرین فیلم بلند برنا کازرانی به نام رعد یک داستان زنانه ایفای نقش کرده است و خوانندگی تیتراژ پایانی فیلم را هم به عهده داشته است. اهمیت این کار، الهام بخشیدن به نسل جدید است تا از بهترین قوه پتانسیل و نهفتهٔ خود بهره بگیرند. یاسر بختیاری با نام مستعار «یاس» معروف بوده و از خوانندگان موسیقی رپ فارسی است.

او یکی از خوانندگان قدیمی رپ ایرانی است که بسیار در این عرصه اعتبار دارد. او یکی از برجسته ترین چهره های موسیقی رپ فارسی است و مضمون بیشتر ترانه های یاس انتقاد و یا اعتراض به مشکلات و بحران های اجتماعی مانند افسردگی، فقر، اعتیاد، بی کاری، جنگ، روسپی گری، خودکشی، طلاق و … مهمان امروز برنامه ما یکی از پایه گذاران اصلی رپ پارسی در ایران است. تا به حال از رپ درآمدی نداشتی؟ پس از انتشار فیلم جنجالی 300، یاس ترانه هویت من را در اعتراض به فیلم منتشر کرد. ولی با این حال او در چندین شهر بزرگ ایالات امریکا کنسرت هایي برگزار کرد و به عنوان نماینده اي از موسیقی رپ پارسی تجربه اجرا و شرکت در نشست هاي موسیقیایی در راستای معرفی و توسعه رپ پارسی در عده اي از دانشگاه هاي ایالات امریکا از جمله دانشگاه میشیگان و دانشگاه نیویورک را داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید