بیوگرافی یاس سلطان رپ فارسی 2022

او در سال ۱۳۸۵ ترانه ” سی دی رو بشکن” با خوانندگی مشترک آمین انتشار کرد. پس از چند کار مشترک او به آمریکا رفت و در شهرهای بزرگ لاس وگاس، واشینگتن، شیکاگو، نیویروک و … پس از زله بم در ایران، یاس ترانهای تحت عنوان بَم را با آهنگسازی میتا ملکی خواند و منتشر کرد که آغاز حرفه خوانندگی او محسوب میشود. پس از زلزله بم در ایران ، یاس از جان باختن بسیاری از مردم ایران ( تقریباً 50 هزار نفر ) در این حادثه ، به شدت ناراحت شد و او آهنگ ” بم ” را برای اولین بار نوشت و این آغاز حرفه خوانندگی او بود.

یاس در اوایل دهه 80 با همراهی دوست دوران دبیرستانی اش میتا ملکی «آهنگساز» اهنگ بم را در حمایت از مردم زمين لرزه زده بم درسال 1383 را منتشر کرد، اما شهرت وی بیشتر به کلیپ سی دی را بشکن در حمایت از فیلم لو رفته از زهرا ابراهیمی درسال 1385 بود. در همین دوره یاس شروع به نوشتن شعرهایی کرد که بعداً آنها را به همراهی دوست دوران دبیرستان خود میتا ملکی به موسیقی تبدیل کرد. از اینجا بود که یاس تصمیم گرفت تا مشکلاتش را بصورت شعر در آورد و بعدها در آهنگ هایش از آنها استفاده کند.

یاس همچنین در اردیبهشت ۱۳۸۷ از سخنرانان و میهمانان بخش ویژه همایش ملی آسیبشناسی مسائل جوانان در دانشگاه شیراز بود. در این همایش مباحثی پیرامون رپ و آسیبهای رپ جهانی مطرح شد، و یاس در سخنانی گفت «روایت وی از رپ فارسی نه تنها یکی از آسیبهای اجتماعی نیست بلکه با کمی دقت و بلند نظری میتواند به عنوان یه سبک از موسیقی در ایران بسیار مفید باشد.» وی به تازگی با تک ناین، بزرگترین رپ کن مستقل آمریکا نیز همکاری کردهاست که نام این اثر صدای اتحاد (Sound Of Unity) است و در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۲ در ساعت ۹:۳۰ منتشر شد.

وی به تازگی با تک ناین، بزرگترین رپ کن مستقل آمریکا نیز همکاری کردهاست که نام این اثر صدای اتحاد (Sound Of Unity) است و در تاریخ 1 اسفند 1392 در ساعت 9:30 منتشر شد. در مورخه ۳۰ اسفند ماه سال ۹۵ ترانه “سرکوب”با آهنگسازی فرید عرش را از رادیو جوان منتشر کرد. آهنگ و موزیک ویدئو اتحاد در سال ۲۰۱۴ انتشار یافت.در ادامه میتوانید در وب سایت سمفونی به دانلود آهنگ جدید رپ بپردازید و همه روزه جدیدترین ها را در وب سایت ما دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید