بیوگرافی یاس خواننده محبوب رپ فارسی

شاید یکی از دلایل عدم دریافت مجوز کارهای یاسرهمین اعتراضی بودن کارش می باشد. از این جهت تصمیم گرفت تا ترانههای خود را برای دولت ایران مطرح کند و مجوز ارائه یک آلبوم را بگیرد . این به موقع آهنگ دادنها، نشان میداد كه او شمی قوی دارد و میداند كی باید آهنگ را بسازد و آن را منتشر كند تا نامش را مطرح كند.

گفته شده است که آن آهنگ حداقل در ایران مابین 3-2 میلیون بار شنیده و دانلود شده. این ترانه در همان روز های اول که در اینترنت منتشر شد بیش از یک میلیون بار دانلود شد. این هنرمند فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۸۰ آغاز نمود و در سال ۱۳۸۲ نخستین ترانه خود را به نام ” بم” با آهنگسازی میتا ملکی منتشر نمود. او با همكاری شركت باربد، تلاش میكند تا آلبومش را به صورت مجاز منتشر كند ولی تا این لحظه درخواستش در وزارت ارشاد، بیجواب مانده است. گرفتهاند. شركت دیوار یكی از آنهاست، این شركت،«رادیوی اینترنتی» با همین نام را هر هفته برای دانلود در سایتش قرار میدهد.

در كشور ما مانند بقیة پدیدههای اجتماعی نوظهور، حواشیای فراتر از متن دارد. یاس خواننده , سال شروع فعالیت یاس بیوگرافی یاس سبک آهنگ های یاس : مضمون بیشتر ترانههای یاس انتقاد و اعتراض به مشکلات و بحرانهای اجتماعی نظیر فقر، اعتیاد، بیکاری، جنگ، روسپیگری، خودکشی، طلاق و غیره است. و با مضمون اجتماعی بود. این تیپ از رپخوانها در حال افزایشاند، با فرهنگی آمریكایی كه هیچ سنخیتی با زندگی ما ندارد. اما در این میان هنوز رپرهای پاكی پیدا میشوند كه مجدانه برای رسیدن به استانداردهای دریافت مجوز، تلاش میكنند.

نمی رم، یعنی ترجیح می دم که دیگه دنبالش نباشم بخاطر اینکه حس میکنم اون نتیجه ای که واقعا من می تونم بگیرم رو توی این سیستم زیر زمینی می تونم دریافت کنم نه سیستم مجاز. سال ها ” نه ” شنیدن از مسئولان و بارها مورد تمسخر قرار گرفتن برای سبک خوندنش ( رپ ) که شباهت داده می شد به “روزنامه خوانی” ، تلاش های او در آخر به ثمر نشست.

دیدگاهتان را بنویسید