بیوگرافی یاس خواننده رپ ایرانی در سایت و مجله تخصصی سرگرمی ایلیاد

چون با این فرم موسیقی می توان تمام منظور خود را به مردم به شیوه ساده تر بیان کرد. شلوار گشاد با جیبهای فراوان، یك ركابی بسكتبال كه بر روی تیشرتی ساده پوشیده میشود و كلاهی كه یا تا آخرین حد پایین آمده و یا كج قرار گرفته است. این به موقع آهنگ دادنها، نشان میداد كه او شمی قوی دارد و میداند كی باید آهنگ را بسازد و آن را منتشر كند تا نامش را مطرح كند. اگر در غرب بعضی سعی كردهاند با این نوع رفتار و موسیقی،مدلی از اعتراض را به نمایش بگذارند، ما با یك رفتار غیرعقلایی و غیرایرانی به تقلید از بدترین ظواهر زندگی یك عده غیرهموطن دست زدهایم.

بعضی ها می گن کاسه داغ تر از آش شدی، یاسر جان نظر خودت چیه درباره این حرف هایی که یکسری میزنند؟ یاس یکی از قدیمی ترین خوانندگان سبک رپ در ایران است و نخستین خواننده رپ فارسی است که در ایران توانسته است برای پخش موسیقی اش مجوز بگیرد و آهنگ یادت نره نخستین آهنگ او بود که مجوز گرفت و این آهنگ را همراه با خواننده پاپ، مجید غفوری اجرا کرده است. یاسر از سن شانزده سالگی به موسیقی رپ علاقه داشت و از آن زمان به بعد به آن گوش میداد. آره، من در خیلی از شهرهای آمریکا و به مناسبت سال جهانی مولانا کنسرت برگزار کردم، در لندن و دبی و قطر و…

یاس با اجرای کنسرتهای مختلف در شهرهای مختلف آمریکا مثل واشنگتن، لاسوگاس، نیویورک، لسآنجلس، دیترویت و شیکاگو و معرفی و توسعه رپ فارسی در برخی از دانشگاههای معتبر آمریکا از جمله دانشگاههای نیویورک میشیگان تدریس میکرد. در سال ۲۰۰۶ یاس آهنگ “سی دی رو بشکن” را نوشت و این درباره یک هنرپیشهی زن ایرانی بهنام “زهرا امیر ابراهیمی” بود که قربانی لو رفتن فیلم شخصی خود شده بود. بدون شك، او مجازترین رپر ایرانی است. یاس، رپخوانی است كه تلاشی جدی برای دریافت مجوز نشان داده. یاسر بختیاریاز اولین خواننده های رپی است که برای چند تا از آهنگ های خود مجوز رسمی پخش گرفته است.

شما شاید در خیابان افرادی را دیده باشید كه كلاه خاصی بر سر دارند و با رفتارشان جماعتی را به خود مشغول كردهاند. تک ناین یاس را برادر خود از یک مادر دیگر در ایران میداند. یاس نوروزی علاوهبر سریال دودکش، سال ۱۳۹۵ در سریال پادری نیز بازی کرده است. وی در این فیلم با پارسیا شکوریفر همبازی بود و بعد از این فیلم در چند کار دیگر نیز با هم همکار شدند و اکنون با هم دوستان نزدیکی هستند. یاس در سال 1382 وقتی 21 ساله بود در فیلم رعد که داستان زنانه دارد بازی کرد و تیتراژ پایان فیلم را نیز خواند او همچنین در مستند جهانی Rock ON نیز حضور داشت.

دیدگاهتان را بنویسید