بیوگرافی یاس تنها خواننده رپ مجاز ایران

یاسر بختیاری علاقه شدید به نوشتن شعر و گفتن آن داشت به همین دلیل در کنار کار کردن شروع به نوشتن شعر کرد و سپس آن را با استعداد ذاتی خود به موسیقی تبدیل کرد . امروزه آهنگ های او توسط میلیون ها کاربر در سراسر دنیا از طریق وبسایت های متفاوت و صدها وبلاگ فارسی شنیده و دانلود می شوند.

موسیقی او ، استاندارد جدیدی برای رپ ایران به وجود آورد .و الهام بخش افراد بسیاری شده و رپرهای فارسی را به سوی خود می آورد تا از سبکش با خواندن آهنگ های معنی دار و مثبت پیروی کنند . یاس وقتی که 16 ساله بود با گوش دادن به موسیقی رپ به این سبک هنری علاقه مند شد و این زمانی بود که پدرش از سفرهای تجاری اش به کشور آلمان برگشت و برای او آخرین سی دی توپاک را آورد. در سال 2006 یاس آهنگی نوشت به نام ” سی دی رو بشکن ” که درباره یک هنرپیشه زن خوشنام ایرانی نوشته شده بود .

او از شاگردی در بازرگانی عموی خود تا مسافرکشی یا پیکان را انجام داده است تا چرخ زندگیشان بگذرد. تقریباً 8 یا 9 سال پیش، در شروع داستان، رفتیم دنبالش که بتونیم مجاز کار کنیم. یاس : ” من در آهنگهایم فحاشی نمی کنم یا در مورد س ک س و خشونت نیز نمی خوانم. نظرت در مورد اینکه «زیرزمینی» خطاب میشوی چیست؟ » بود و اینکه یک رپخوان توانست مجوز بگیرد کار بزرگی بود.

بعد از لزلزله بم در ایران ، یاس ازشمار گشته شدگان ( نزدیک به 50 هزار نفر ) در آن مصیبت به شدت ناراحت شده بود ، این زمانی بود که او اولین آهنگش را به نام “بم” نوشت . خودم هم به این موضوع معتقدم چون در موسیقی به اصطلاح زیرزمینی هم من برای خودم چارچوب دارم، یاس کسی بود که رپ را آورد میان خانوادهها و کارهایی ارائه کرد که پیر و جوان بتوانند آن را گوش کنند. کاری کردم که خانوادهها به بچههایشان بگویند اگر میخواهی رپ هم گوشی کنی، آهنگهای یاس را گوش کن.

دیدگاهتان را بنویسید