اما پایان آن همیشه امید است

من می خواهم که قادر باشم تا با افتخار آهنگهای خود را درمقابل خانواده ام بخوانم . در سال 2006 یاس آهنگی نوشت به نام ” سی دی رو بشکن ” که درباره یک هنرپیشه زن خوشنام ایرانی نوشته شده بود . یاسر بختیاری خواننده سبک رپ « گفت آوا » ایرانی است، برای جالب خواهد بود اگر بدانید یاس در میان بزرگ ترین رپرهای دنیا قرار دارد ودر فهرست بهترینها درکنار بزرگانی هم چون امینم جای دارد و خارجی ها آهنگ هاي وی را بواسطه صدا و لحن و احساس خواندنش خیلی دوست دارند. با فوت پدرش در 18 سالگی با انبوهی از بدهکاری هاي او مواجه شد تا جاییکه وادار بود قید دانشگاه رفتن را بزندبه گزارش پارس ناز ودر شرکت بازرگانی عمو هایش برای گذران زندگی کار کند در همان سالها نوشتن شعر را هم شروع کرد.

بعد از لزلزله بم در ایران ، یاس ازشمار گشته شدگان ( نزدیک به 50 هزار نفر ) در آن مصیبت به شدت ناراحت شده بود ، این زمانی بود که او اولین آهنگش را به نام “بم” نوشت . این سبکی که من انتخاب کردم یک چیزی است که حرف برای گفتن دارد ولی با حرفت موافقم انتخاب این سبک موسیقی برای من از لحاظ اقتصادی هیچ منطقی نداشت اما برای من یک نوع عشق محسوب میشود و به آن علاقه دارم و همین عشق و علاقه باعثشد بخوانم و بنویسم.

گفته شده است که آن آهنگ حداقل در ایران مابین 3-2 میلیون بار شنیده و دانلود شده. بالاخره الان من سی سالم است و نهایتا میتوانم پنج – شش سال دیگر ادامه دهم. سال ها ” نه ” شنیدن از مسئولان و بارها مورد تمسخر قرار گرفتن برای سبک خوندنش ( رپ ) که شباهت داده می شد به “روزنامه خوانی” ، تلاش های او در آخر به ثمر نشست.

یاسر بختیاری معروف به یاس ترانه سرای، خواننده محبوب و مطرح سبک رپ فارسی کشورمان متولد ۳۰ خرداد ماه سال ۱۳۶۱ که هم اکنون وی ۳۹ سال سن دارد و در شهرستان تالش، استان گیلان چشم به جهان گشوده است. آره، یک آهنگ بود که در آلبوم مجید غفوری منتشر شد که قسمت رپ آهنگ را من خواندم که اسمش هم «یادت نره… عنوان میشد که بیشک یاس مجازترین رپر ایرانی است واگر یک روزی قرار باشد این سبک موسیقی مجوز بگیرد یاس اولین نفر خواهد بود. این ابتدای حرفه خوانندگی او بود . موضوع اصلی این ترانه درمورد آتش سوزی مدرسه و مشکلات دختران دانش آموزی بود.

دیدگاهتان را بنویسید