اما پایان آن همیشه امید است

تا به حال کنسرت هم داشتهای؟ به هرحال از سال ۸۰ موسیقی را به صورت جدی و حرفهای آغاز کردم که در نهایت منجر شد به سبکی به نام رپ و الان هم بیش از ده سال است که با اسم هنری «یاس» به فعالیتم ادامه میدهم. او یکی از برجسته ترین چهره های موسیقی رپ فارسی است و مضمون بیشتر ترانه های یاس انتقاد و یا اعتراض به مشکلات و بحران های اجتماعی مانند افسردگی، فقر، اعتیاد، بی کاری، جنگ، روسپی گری، خودکشی، طلاق و … بچه پایین هستم ولی زیاد خونه به دوشی کردیم از ناصر خسرو به اکباتان و شمشیری و…

همین موضوع سبب شهرت زیاد بختیاری شد. موضوع اصلی این ترانه درمورد آتش سوزی مدرسه و مشکلات دختران دانش آموزی بود. پدرش بدهی هایی به جا گذاشته بود و خانواده یاس با مشکلات اقتصادی روبرو شدند و در نتیجه او مجبور شد که تحصیلات دانشگاهی را ترک کند. محتوای بیشتر آهنگ های یاس انتقاد و اعتراض به مشکلات و بحران های اجتماعی مانند خودکشی، طلاق، اعتیاد، فقر، بی کاری و … زلزله ی بم تاثیر عمیقی بر روی یاس گذاشت و باعث شد تا او اولین آهنگش را به نام بم بنویسد که ابتدای خواندن حرفه ای او بود. پس از زلزله بم در ایران ، یاس از جان باختن بسیاری از مردم ایران ( تقریباً 50 هزار نفر ) در این حادثه ، به شدت ناراحت شد و او آهنگ ” بم ” را برای اولین بار نوشت و این آغاز حرفه خوانندگی او بود.

او با سایر موسیقیدانان همکاری دارد و قصد او معرفی رپ فارسی به جهان است. یاسر بختیاری از اولین خواننده های رپی است که برای چند تا از آهنگ های خود مجوز رسمی پخش گرفته است. او تشخیص داد که از طریق موسیقی رپ می تواند به مردم نزدیک شود و می تواند به سادگی و ساده تر از تمام فرم های موسیقی که فقط شامل چند دسته خواننده و شعر است تمام منظور خود را بیان کند. فهمید که از طریق موسیقی ، قادر است به مردم الهام ببخشد و الهام بخش میلیون ها جوان ایرانی باشد ، سپس او تصمیم گرفت تا آهنگ های خود را برای دولت مطرح کند و مجوز ارائه یک آلبوم را بگیرد.

موسیقی و آهنگ های یاس ، هم اکنون به وسیله ی میلیونها نفر دانلود می شود و به آن گوش می دهند و در وبسایت ها و پرشین بلاگ های مختلف می توان آنها را دید. او در این سریال ایفاگر نقش پریا دختر خانواده مشتاق بود که به خوبی توانست استعداد بازیگری خود را به عوامل سازنده فیلم و سریال ها نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید