اما پایان آن همیشه امید است

یاس از طرف یک خیریه آمریکایی برای اجرای دو ترانه در مورد مولانا با صدای خودش و همچنین اجرای کنسرت در سال جهانی مولانا دعوت شد. این دو در این آهنگ کسانی که در پخش کردن آن دست داشتند را مورد انتقاد قرار دادند و همچنین از شنوندگان خواستند که سی دی مربوط به این فیلم را از بین ببرند. یاس یکی از قدیمی ترین خوانندگان سبک رپ در ایران است و نخستین خواننده رپ فارسی است که در ایران توانسته است برای پخش موسیقی اش مجوز بگیرد و آهنگ یادت نره نخستین آهنگ او بود که مجوز گرفت و این آهنگ را همراه با خواننده پاپ، مجید غفوری اجرا کرده است.

یاسر بختیاری خواننده سبک رپ « گفت آوا » ایرانی است، برای جالب خواهد بود اگر بدانید یاس در میان بزرگ ترین رپرهای دنیا قرار دارد ودر فهرست بهترینها درکنار بزرگانی هم چون امینم جای دارد و خارجی ها آهنگ هاي وی را بواسطه صدا و لحن و احساس خواندنش خیلی دوست دارند.

او را می توان از برجسته ترین چهره های موسیقی رپ فارسی دانست. او توپاک فارسی لقب گرفته و آهنگ ” هویت من بسیار پر دانلود و با استقبال زیادی مواجه شد. از ساعت 6 هم با پیکانی که داشتیم تا ساعت 11 شب مسافرکشی می کردم بعد از این که خودرو را جلوی خانه پارک می کردم، به خانه یکی از دوستانم «میتا ملکی» که هنوز هم که هنوز است خودم رابه او مدیون می دانم می رفتم و با هم موسیقی کار می کردیم من شش سال به این شکل زندگی کردم، شش سال خواب برایم معنا نداشت و فقط به هدفم می اندیشیدم.

و این چیزهایی که من می گم فقط یک شعری هست که خونده می شه من زندگی خوبی نداشتم واقعا تجربیاتی که تا همین حالا کسب کردم اکثریت تلخ بوده و همین سختی ها بود که از من یاس رو ساخت. تا اینکه ایشان در سال ۱۳۹۳ به ایران بازگشت. به نظرت تاثیر موسیقی رپ که در حیطه اون کار می کنی چه تاثیراتی روی جامعه ای مثل ایران دارد؟ ما وی را با سبک منحصر به فرد اجتماعی اش می شناسیم، بطوریکه حالا هر شخصی که سبک اجتماعی را پیش میگیرد ما اول نام وی را به یاد می آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید