البته این موضوع کاملا سلیقه ای است

شعله از نظر مخاطبان ایرانی از برترین فیلم های هندی سینمای بالیوود و به نوعی برترین فیلم هندی محسوب میشود. فیلم هندی شعله، یکی از خاطره انگیزترین فیلم های هندی قدیمی برای نسلهای دهه 40 و 50 محسوب میشود و البته با بازپخشهای چندین باره خود توانسته مخاطبان جدیدتری را نیز با خود همراه کند.

بعد از اینکه نامزدش عروسیشان را به هم میزند او تنهایی سفری که قرار بود برای ماه عسلشان بروند را آغاز میکند و به پاریس و آمستردام میرود. در ابتدا فیلم های هندی با ورود خود به عرصه فیلم سازی توانسته اند که سرتاسر آسیای جنوبی، خاورمیانه بزرگ، آسیای جنوب شرقی و شوروی سابق را تحت سیطره خویش درآوردند. توصیه میکنیم اسم فیلم هندی ملکه را حتما در لیست فیلمهای منتخب خود برای تماشا قرار دهید.

او در این مسیر، با نگاهی نو درون خود را میکاود و به فلسفه زندگی پی میبرد. پس از آن در اواخر سال 2010 سینمای هند و فیلم هندی توانست که رتبه اول این بازار را به خود اختصاص دهد. راج پسری خوشگذران و بیخیال و البته ثروتمند است که هیچ چیز جز تفریح برایش اهمیتی ندارد. مشکلی که سد راه چارلی و تیمش قرار دارد این است که آنان هیچ سررشتهای از رقص ندارند. این فیلم همچنین یکی از بهترین فیلم هندی دوبله فارسی است که بارها از تلوزیون ایران بازپخش شده است.

این فیلم بازسازی فیلمی آمریکایی به نام Warrior محصول سال 2011 است و به عنوان یکی از بهترین فیلم های هندی شناخته میشود. تاکور یک پلیس بازنشسته است که عمر حرفهای خود را صرف مبارزه با خلافکار خطرناکی به نام جبارسینگ کرده است و کینه عمیقی از او به دل دارد. پدر راج به دلیل رد شدن او در امتحانات دانشگاه تصمیم میگیرد تا راج را به سفر دور اروپا بفرستد.

دیدگاهتان را بنویسید